Charytatywny rajd rowerowy po wybrzeżu

Sierż. sztab. Mateusz Lewandowski z samodzielnego pododdziału prewencji w Częstochowie od marca walczy z nowotworem. Choroba postępuje bardzo szybko, a policjant przebywa teraz na oddziale onkologicznym. Aby wesprzeć Mateusza i jego najbliższych w tym trudnym czasie walki o życie, mundurowy z katowickiego oddziału prewencji sierż. sztab. Damian Lorisz wraz z dwójką znajomych organizują charytatywny rajd rowerowy wzdłuż polskiego wybrzeża. W ten sposób chcą dodać otuchy Mateuszowi i wspomóc zbiórkę finansową na jego leczenie. Zachęcamy do włączenia się w inicjatywę.


Sierżant sztabowy Mateusz Lewandowski ma 32 lata i pełni służbę jako Ratownik Medyczny w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Częstochowie. Wcześniej pracował w Pogotowiu Ratunkowym w Częstochowie ratując życie i zdrowie innych. Dziś to on pilnie potrzebuje naszej pomocy.

W marcu br. mundurowy trafił do szpitala z silną dusznością. Po wykonaniu badań okazało się, że ma rozsiany proces nowotworowy. Zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy jądra z przerzutami do płuc, wątroby i śledziony. Ta diagnoza była dla Mateusza bolesna i niespodziewana, ponieważ choroba nie dawała wcześniej żadnych widocznych oznak. Teraz policjant przebywa na oddziale onkologicznym i jest w trakcie chemioterapii agresywnej, którą bardzo ciężko znosi. Wie jednak, że musi walczyć. Potrzebuje go kochająca rodzina – żona Ewelina (również ratowniczka medyczna) oraz dwóch synów w wieku 7 i 4 lat.

Policjanta w walce z chorobą nowotworową postanowił wesprzeć sierżant sztabowy Damian Lorisz z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Choć panowie się nie znają, mundurowa solidarność i chęć niesienia pomocy innym, okazały się impulsem do przygotowania wyjątkowej wyprawy w celu walki o zdrowie Mateusza. Katowicki policjant wraz z dwójką swoich znajomych – Olą i Piotrem postanowili zorganizować charytatywny rajd rowerowy pod nazwą „Rajza rowerowa wybrzeżem Bałtyku dla Mateusza Lewandowskiego”. W ten sposób policjant chce pokazać solidarność z walczącym o zdrowie „niebieskim” kolegą oraz zebrać fundusze potrzebne na leczenie, rekonwalescencję i powrót do normalności dla Mateusza i jego najbliższych. Damian i jego grupa skrupulatnie przygotowują się do wyprawy, która odbędzie się początkiem czerwca. Policjant namówił również zaskoczonego i wzruszonego tym pomysłem Mateusza, do utworzenia zweryfikowanej zbiórki, gdzie każdy może wpłacić choćby drobny datek na rzecz jego walki z chorobą.

LINK DO ZRZUTKI https://zrzutka.pl/4tdeka

ze związkowym pozdrowieniem 

Maciej Dziergas 

Rzecznik prasowy 

ZW NSZZP woj.śląskiego 

Zostaw odpowiedź