Pomagamy uchodźcom z Ukrainy

Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. mazowieckiego w Radomiu włączył się aktywnie w pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Jak już informowaliśmy wcześniej w ramach wsparcia ze środków zarządu został zakupiony dron z kamerą termowizyjną i przekazany do użytku dla tamtejszej policji. Na apel o organizacji zbiórki artykułów dla osób uciekających z terenu objętej wojną Ukrainy odpowiedzieli policjanci, mieszkańcy Radomia oraz lokalni przedsiębiorcy. Dzięki zaangażowaniu ludzi dobrego serca udało się zgromadzić najpotrzebniejsze rzeczy, których brakowało w miejscach, gdzie przyjmuje się uchodźców.

W środę 9 marca przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego (Robert Król, Wojciech Bieniek, Tomasz Stopa, Rafał Kruk, Wiesław Pydanowski, Rafał Podniesiński) wraz z Przewodniczącą Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji garnizonu mazowieckiego Anną Kwasiborską oraz policjantami Karoliną Krawczyk, Grzegorzem Królem i Pawłem Krawczykiem, dostarczyli zebrane artykuły do punktu koordynacyjnego w Chełmie. Wśród darów znalazły się między innymi gorące posiłki w postaci żurku i zupy pomidorowej, które przygotowały kucharki z naszych bufetów w komendzie wojewódzkiej i urzędzie miejskim, a także pieczywo, wędliny, kiełbasa, parówki, kawa, herbata, konserwy, żywność paczkowana, owoce, napoje, artykuły higieny osobistej oraz środki dezynfekcyjne.

Serdeczne podziękowania za okazane wsparcie składamy dla Pana Marka Bala z firmy Kratki.pl, Piekarni Fogiel&Fogiel, Piekarnia Cukiernia Jarosław Gajda, firmom Hortex, Figand, Provan, Security Live, mieszkańcom dzielnicy Jeżowa Wola oraz policjantom garnizonu mazowieckiego.

Zbiórka trwa nadal. W przypadku chęci włączenia się w pomoc i przekazania artykułów dla uchodźców, zapraszamy do Biura Zarządu Wojewódzkiego przy ul. 11 Listopada 37/59 w Radomiu (mały budynek przed komendą wojewódzką). Kontakt telefoniczny 47 701 2983 lub bezpośrednio z koordynatorem akcji 882 555 505 Wojciech Bieniek.

Zostaw odpowiedź