Podziękowanie dla szydłowieckich policjantów

W lokalnej gazecie ukazało się podziękowanie dla szydłowieckich dzielnicowych, którzy w kwietniowy czwartek pilotowali do szpitala w Skarżysku-Kamiennej rannego mężczyznę. Funkcjonariusze na sygnałach pilotowali do szpitala samochód z rannym pasażerem. Sytuacja była poważna, bowiem mężczyzna wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej.

Do zdarzenia doszło w popołudniowy czwartek na początku kwietnia w powiecie szydłowieckim. Przy radiowozie policjantów zatrzymał się samochód osobowy, którego kierujący poprosił o pomoc. Chodziło o to by jak najszybciej dostać się do szpitala w Skarżysku-Kamiennej. Powodem pośpiechu była bardzo poważna sytuacja jego ojca, który podczas pracy szlifierką obciął sobie palec u ręki. Mężczyzna omdlewał, a jego życiu zagrażało niebezpieczeństwo.

Policjanci wiedzieli, że w takiej sytuacji liczy się każda minuta. Szydłowieccy dzielnicowi asp. szt. Remigiusz Basiak oraz mł. asp. Radosław Zugaj natychmiast przy użyciu sygnałów podjęli eskortę do oddziału SOR w Skarżysku-Kam.. Jednocześnie o wszystkim informując dyżurnego komendy.

Natychmiastowa reakcja policjantów i sprawnie przeprowadzona pomoc pozwoliła na szybkie udzielenie rannemu profesjonalnej pomocy medycznej, a tym samym być może uratowanie życia.

Autor: st. sierż. Marlena Skórkiewicz

źródło: KWP Radom

Zostaw odpowiedź