Walentynkowa zbiórka krwi dla policjantki z Ostrołęki. Przyjdź – dostaniesz nagrodę! 

Walentynkowa zbiórka krwi dla policjantki z Ostrołęki. Przyjdź – dostaniesz nagrodę! 

„Życiodajny krwioobieg” dla Emilii – pod takim hasłem odbędzie się zbiórka krwi, którą 15 lutego organizują mazowieccy policjanci w Radomiu. Krew będzie m.in. przeznaczona dla ostrołęckiej policjantki, która choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. W akcję włączył się także POP GYM czyli największy fitness klub w Radomiu, który dla krwiodawców przygotował m.in. karnety do klubu. 

Jest to pierwsza w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy. Akcję, jak poprzednio, organizuje Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie – dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować! Niespodzianki dla krwiodawców przygotował także POP GYM czyli największy fitness klub w Radomiu. Będą to m.in. miesięczne karnety do wykorzystania w POP GYM-ie.

Tym razem policjanci będą oddawać krew m.in. dla ostrołęckiej policjantki Emilii Tomczak, która choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. W tej chwili policjantka przebywa w Instytucie Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie – Oddział Chorób Układu Krwiotwórczego. 

Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Dlatego kolejny raz wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcamy do oddawania krwi. Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona 15 lutego (czwartek) w godz.9-13 na parkingu budynkiem ZW NSZZP na terenie KWP zs w Radomiu przy ul. 11-go Listopada 37/59.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli:
– czujesz się zdrowy,
– ważysz nie mniej niż 50 kg,
– pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi,
– jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, to zgłoś się 15 lutego.

Musisz być:
– po lekkim, beztłuszczowym posiłku,
– z dokumentem tożsamości (dowód osobisty).

Warto też pamiętać, że każdy krwiodawca może uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych (oznaczenie grupy krwi, badania wirusologiczne). Przypominamy także, iż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy, pracodawca jest zobowiązany udzielić pracownikowi – krwiodawcy dodatkowego czasu wolnego. Czas ten przeznaczony jest na oddanie krwi w stacji krwiodawstwa lub przeprowadzenie zaleconych przez tą stację okresowych badań lekarskich. Oddawanie krwi może powodować zwolnienie z całego dnia pracy lub tylko z jego części.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/RJ

 

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.