POLICJANT z Wyszkowa ODZNACZONY ORDEREM „HONOROWY DAWCA KRWI – ZASŁUŻONY DLA ZDROWIA NARODU”

Wyszkowski policjant otrzymał odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Bezinteresownie, honorowo oddał już 24 litry krwi, która jest bezcennym darem ratującym życie. Orderem nadawanym przez Ministra Zdrowia odznaczony został sierż. szt. Rafał Wójkowski.

Sierż. szt. Rafał Wójkowski policjant referatu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją może pochwalić się najwyższym odznaczeniem dla krwiodawcy – odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę nadawaną przez Ministra Zdrowia mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów.

Policjant z Wyszkowa krwiodawcą jest od 2006 roku. Do tej pory na ratowanie życia potrzebującym oddał 24 litry krwi. W poprzednich latach trzykrotnie był honorowany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi III, II i I stopnia.

Autor: mł. asp. Marta Gierlicka

źródło: KWP Radom