Życiodajny Krwioobieg na niebiesko i zielono

Przed chwilą zakończyła się kolejna honorowa zbiórka krwi wśród radomskich policjantów. Jest to kontynuacja akcji Życiodajny Krwioobieg. Tym razem krew przeznaczona będzie dla Emilii, ostrołęckiej policjantki.

Do rejestracji zgłosiło się 39 osób, krew oddało 30. Udało się zebrać prawie 15 litrów. Do naszej akcji pomocy dla Emilii przyłączył się również Nadwiślański Oddział Straży Granicznej. Strażnicy zebrali 10 litrów krwi, za co serdecznie dziękujemy.

Na oddających krew czekały upominki w postaci m.in. karnetów do fitness klubu PopGym.

Policjanci, strażacy i pogranicznicy, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie zabrakło. Na co dzień są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w służbach mundurowych, to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie odpowiedzieli na apel Radomskiego Centrum Krwiodawstwa, bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że jej oddanie to rodzaj posłannictwa.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy oddali krew w dniu dzisiejszym, nie zapominając równocześnie o tych, którzy nie mogli tego zrobić z różnych powodów. Na pewno zrobią to podczas kolejnej zbiórki, już w kwietniu. Wiemy, że jesteście z nami.

admin

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.