ZESPÓŁ PRASOWY KWP ZS. W RADOMIU PODJĄŁ #GASZYNCHALLENGE

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Zasady są bardzo proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje , które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. I tak dziś przed budynkiem mazowieckiej komendy Policji dla Wojtusia podczas robienia pompek „prasówkę” wsparł Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Michał Ledzion wraz z I Zastępcą mł. insp. Jakubem Gorczyńskim oraz policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu z dowódcą kom. Karolem Wojtyłą.

W czwartek Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu dostał nominację od PSP w Kozienicach do wzięcia udziału w bardzo szczytnym celu. Bez chwili wahania policjanci „z prasówki” podęli wyzwanie, zwłaszcza, że tak naprawdę wszyscy walczymy o życie i zdrowie malutkiego Wojtusia.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który cierpi na SMA – najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby. Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przyjął wyzwanie. I dziś policjanci pompowali dla Wojtusia, tym samym dołożyli swoją cegiełkę. W zespole służy tylko trzech mundurowych, ale szybko uzyskali duże wsparcie. Przed budynkiem mazowieckiej komendy Policji dla Wojtusia podczas robienia pompek „prasówkę” wsparł Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Michał Ledzion wraz z I Zastępcą mł. insp. Jakubem Gorczyńskim oraz policjantami z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu z dowódcą kom. Karolem Wojtyłą. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy włączyć się w tę szlachetną i wyjątkową inicjatywę.

Bycie policjantem, to nie tylko wykonywanie czynności służbowych i zapewnianie bezpieczeństwa publicznego. To przede wszystkich chęć służenia innym, niesienia pomocy tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Wojtuś – życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia, jesteśmy z Tobą i Twoimi rodzicami, trzymamy mocno kciuki! Na Twoje konto trafi też od nas cegiełka.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu do wykonania zadania nominował: Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu oraz Areszt Śledczy w Radomiu.

http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/dokumenty/zalaczniki/271/271-82498.mp4

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Zostaw odpowiedź