Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Narciarstwie Alpejskim

3 marca 2017 przedstawiciele ZW NSZZP Woj. Mazowieckiego w Radomiu Dariusz Brzezicki i Rafał Kruk na zaproszenie Zarządu śląskiego uczestniczyli w Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Narciarstwie Alpejskim, zorganizowanych na stoku w Zwardoniu. Zawody stały na wysokim poziomie. Pogoda dopisała gratulujemy kolegom ze Śląska pomysłu i organizacji, a także zachęcamy do uczestnictwa policjantów z naszego garnizonu w kolejnej edycji zawodów w roku 2018.

W Zwardoniu odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Narciarstwie Alpejskim, które zostały rozegrane o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. W zawodach wzięło udział ponad 140 narciarzy. Po zakończeniu zaciętej rywalizacji najlepszym zawodnikom puchary wręczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

Zawody – slalom gigant – odbyły się na stoku stacji narciarskiej „Zwardoń SKI”. Gospodarzem sportowych rozgrywek był Komendant Powiatowy Policji w Żywcu podinsp. Michał Łukasik. W zawodach łącznie wzięło udział ponad 140 zawodników, reprezentujących Szkołę Policji w Katowicach, jednostki organizacyjne policji województwa śląskiego, komórki organizacyjne komendy wojewódzkiej oraz inne służby mundurowe.

Zawody rozegrano w kilku kategoriach: kobiety – open, mężczyźni do lat 40, mężczyźni powyżej lat 40, emeryci, snowboard oraz rywalizację drużynową. Najlepszym zawodnikiem wśród policjantów okazał się Marcin Matusiak z OPP w Katowicach. W kategorii drużynowej pierwsze miejsce zajęli policjanci z żywieckiej komendy. – Zawody zorganizowane zostały z myślą o podnoszeniu sprawności fizycznej oraz propagowaniu wśród mundurowych sportów zimowych. Ponadto impreza była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń zawodowych – mówi asp. sztab. Mirosława Piątek, rzeczniczka żywieckich policjantów.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.