WIGILIJNA ZBIÓRKA KRWI. TYM RAZEM BĘDZIEMY POMAGAĆ CHOREJ CÓRCE POLICYJNEGO MAŁŻEŃSTWA Z RADOMIA

Już 23.12 odbędzie się ostatnia w tym roku zbiórka krwi, którą organizują w Radomiu mazowieccy policjanci. Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, a dzięki styczniowej zmianie ustawy, krwiodawcy mogą skorzystać z wolnego w dniu, w którym oddali krew lub osocze i w dniu następnym. Tym razem krew trafi do ciężko chorej córki policyjnego małżeństwa z Radomia.

Będzie to ostatnia w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy. Akcję organizują Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu, Ochotnicza Straż Pożarna Radom oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie – dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować! Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Dlatego kolejny raz wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcamy do oddawania krwi. Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona 23 grudnia (czwartek) w godz.9-13 na parkingu przed budynkiem ZW NSZZ Policjantów na terenie KWP zs. w Radomiu przy ul. 11 Listopada 37/59.

Zachęcamy do oddawania krwi. W ten sposób można też pomóc Wiktorii Szymczyk, która przebywa na oddziale Hematologii i Pediatrii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Oddając krew wystarczy podać powyższe dane, by ten życiodajny płyn trafił bezpośrednio do córki policyjnego małżeństwa z Radomia.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli:

– czujesz się zdrowy,

– ważysz nie mniej niż 50 kg,

– pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi,

– jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, to zgłoś się 23 grudnia.

Musisz być:

– po lekkim, beztłuszczowym posiłku,

– z dokumentem tożsamości (dowód osobisty).

Zostaw odpowiedź