Święto Policji KPP w Zwoleniu

Funkcjonariusze i pracownicy z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu obchodzili w piątek Święto Policji. Uroczystości z okazji 99. rocznicy powołania Policji Państwowej rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. W tym roku awans na wyższy stopień służbowy otrzymało 16 policjantów.

Uroczystości z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu, władz samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych oraz przedstawicieli urzędów i instytucji rozpoczęły się mszą świętą w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Zwoleniu. Dalsza cześć uroczystości, w której wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odbyła się w sali narad Urzędu Miejskiego w Zwoleniu.

Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu mł. insp. Jarosław Popczyński przed wręczeniem aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne wygłosił przemówienie, w którym podkreślił specyfikę służby policyjnej, która jest trudna i zarazem pełna wyzwań. Policjanci  wykazują  się profesjonalizmem i zaangażowaniem w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu zwoleńskiego, jednocześnie kształtując pozytywny wizerunek Policji. Komendant Popczyński podziękował wręczając pamiątkowe statuetki przedstawicielom samorządu lokalnego za przychylny stosunek do Policji, za nieustającą pomoc i wspieranie naszych działań. Słowa podziękowania skierował również do pracowników cywilnych i rodzin funkcjonariuszy.

Odczytany został również rozkaz personalny Komendanta Głównego Policji o mianowaniu młodszym inspektorem Policji I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Zwoleniu podinsp. Krzysztofa Szczudło oraz rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu o mianowaniu nadkomisarzem Policji Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Zwoleniu kom. Roberta Kacę.

Komendant Powiatowy Policji w Zwoleniu mł. insp. Jarosław Popczyński wręczył awansowanym policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awanse otrzymało 14 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu oraz podległego Posterunku Policji w Kazanowie.

Zastępca Przewodniczącego Zarządu NSZZ Policjantów Robert Król uroczyście wręczył Złote Odznaki Honorowe mł. insp. Jarosławowi Popczyńskiemu i st. sierż. Konradowi Karasińskiemu.

Podczas uroczystej zbiórki funkcjonariusze wysłuchali podziękowań i słów uznania dla codziennych trudów służby oraz życzeń dalszych sukcesów zawodowych od Starosty Zwoleńskiego Pana Waldemara Urbańskiego, Burmistrz Zwolenia Pani Bogusławy Jaworskiej, sekretarza Gminy Kazanów Marianny Sulimy, p.o. Komendanta Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Mariusza Grudzińskiego.

ml. asp. Krzysztof Gregorczyk

 

 

 

 

źródło: KPP Zwoleń

Zostaw odpowiedź