Święto Policji KMP w Radomiu

Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Mirosław Jedynak, Komendant Miejski Policji w Radomiu mł.insp. Sławomir Rek, kadra kierownicza, policjantki i policjanci oraz pracownicy policji uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji Święta Policji.

Przed budynkiem radomskiej komendy, w ramach tegorocznych obchodów Święta Policji odbył się uroczysty apel. Uczestniczyli w nim Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Mirosław Jedynak, Komendant Miejski Policji w Radomiu mł.insp. Sławomir Rek, Kierownik Delegatury w Radomiu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Murawski, Wiceprezydent Miasta Jerzy Zawodnik, Wicestarosta Radomski Leszek Margas, radomscy policjanci, pracownicy KMP w Radomiu, a także przedstawiciele służb mundurowych, władz samorządowych, prokuratury oraz zaproszeni goście.

Podczas uroczystości rozkaz mianowania na wyższy stopień służbowy otrzymał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu podinsp. Robet Hodio.

Nominacje na wyższe stopnie służbowe wręczono także kilkudziesięciu funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Komendant pogratulował policjantom awansów i podziękował za trudną i  odpowiedzialną służbę.

Wyróżnione zostały także dwie pracownice Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, Barbara Łachwa i Elżbieta Kwiatkowska.

Za zajęcie pierwszego oraz trzeciego miejsca w wojewódzkich eliminacjach do finału 18 edycji Kyneologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018 nagrody otrzymali przewodnicy psów służbowych z KMP w Radomiu asp. Adam Jamrozy oraz asp. Norbert Polesiak.

Medale wręczył także asp.sztab. Wojciech Bieniek Zastępca Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu z okazji 25-lecia niezależnych związków. Wśród wyróżnionych przez związkowców znaleźli się podkom. Sylwester Kucharczyk i asp.sztab. Michał Kujawiak.

W uroczystościach udział wzięli także uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu im. 72 pułku piechoty im. D. Czachowskiego, których opiekunem jest podinsp. w stanie spoczynku Paweł Raczyński. Zaprezentowali pokaz musztry, za który uczniowie zajęli trzecie miejsce  w ogólnopolskim pokazie musztry klas mundurowych w 2018.

Justyna Leszczyńska

 

 

 

źródło: KMP w Radomiu

Zostaw odpowiedź