Świąteczna zbiórka krwi z radomskimi siatkarkami

Niezależnie od tego jaką masz grupę krwi, podziel się nią z tymi, którzy jej potrzebują. Świąteczna zbiórka krwi z radomskimi siatkarkami.

Już 20 grudnia odbędzie się kolejna w tym roku zbiórka krwi organizowana przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu, a także Zarząd Oddziałowy NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej. Świąteczną zbiórką krwi mundurowi z Radomia włączął się w 11. edycję ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”, którą organizuje Straż Graniczna. Akcję będzie też wspierała drużyna siatkarska Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom.

Pomoc w ratowaniu życia i zdrowia to nadrzędny cel 11. edycji Akcji Honorowego Oddawania Krwi pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” prowadzonej w poszczególnych jednostkach organizacyjnych Straży Granicznej, Policji, Służby Ochrony Państwa, Krajowej Administracji Skarbowej, Służby Więziennej, a także w innych instytucjach i organizacjach oraz w punktach krwiodawstwa. Wydarzeniu patronuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Sprawiedliwości, Minister Zdrowia i Krajowa Administracja Skarbowa.

Wydarzenie to jest dla służb mundurowych formą uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, bo choć dziś nie musimy walczyć i przelewać krwi za wolność Ojczyzny, ale właśnie w taki szczególny sposób możemy okazać swój patriotyzm, a jednocześnie szacunek do największego daru jakim jest życie. Tegoroczna zbiórka, której po raz kolejny organizatorem jest Straż Graniczna rozpoczęła się 24 października i trwać będzie do piątku 23 grudnia.

Będzie to też ostatnia w tym roku zbiórka krwi organizowana przez mazowieckich policjantów. Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie – dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować! Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Dlatego kolejny raz wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcamy do oddawania krwi. Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona 20 grudnia (wtorek) w godz.8.30-13 na parkingu przed budynkiem ZW NSZZ Policjantów na terenie KWP zs. w Radomiu przy ul. 11 Listopada 37/59.

Na osoby, które tego dnia zechcą oddać krew czeka wiele niespodzianek przygotowanych przez organizatorów oraz siatkarki z drużyny Moya Radomka Lotnisko Warszawa-Radom.

Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, a dzięki zmianie ustawy, krwiodawcy mogą skorzystać z wolnego w dniu, w którym oddali krew lub osocze i w dniu następnym.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli:

– czujesz się zdrowy,

– ważysz nie mniej niż 50 kg,

– pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi,

– jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, to zgłoś się 20 grudnia.

Musisz być:

– po lekkim, beztłuszczowym posiłku,

– z dokumentem tożsamości (dowód osobisty).

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.