Ścięła włosy, by pomóc kobietom po chemioterapii

Podinsp. dr Aneta Pawlińska – naczelniczka Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu jest znana z tego, że nie przejdzie obojętnie obok ludzkiej tragedii i osób potrzebujących. Będąc jeszcze wiceszefową mazowieckich związkowców wielokrotnie angażowała się akcje charytatywne. Tym razem ścięła włosy, żeby pomóc kobietom po chemioterapii.

Podinsp. dr Aneta Pawlińska służy w Policji od 22 lat. Przez większość zawodowego życia związana jest z kryminalistyką, która jest jej pasją. Od kilkunastu miesięcy jest naczelniczką Laboratorium Kryminalistycznego KWP zs. w Radomiu. A wcześniej była m.in. wiceprzewodniczącą Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz służyła w Wydziale Prewencji KWP zs. w Radomiu, gdzie odpowiadała m.in. za projekty profilaktyczne związane z przeciwdziałaniem uzależnieniom od narkotyków.

Kilkanaście tygodni temu postanowiła ściąć kilkudziesięciocentymetrowe włosy i oddać je Fundacji „Rak’n’Rolla” w ramach akcji „Daj Włos!” i pomóc w ten sposób kobietom po chemioterapii. Teraz otrzymała podziękowania. Peruki z naturalnych włosów są refundowane przez NFZ do wysokości niewielkiego limitu, a ich cena jest wysoka. Dlatego od 9 lat Fundacja pomaga kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze – w Programie „Daj Włos!” otrzymują one peruki bezpłatnie, z włosów przekazanych od innych kobiet.

Od samego początku celem Fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Dzięki idei „Rak’n’Roll” kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej.

Zespół Prasowy KWP

źródło: KWP Radom

Zostaw odpowiedź