PUCHAR NA RĘCE KOMENDANTA

Tradycją jest, że drużyna wywodząca się z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku bierze udział w ogólnopolskim rajdzie górskim służb mundurowych. Tego roku nasi zawodnicy zajęli zaszczytne pierwsze miejsce. Wczoraj uroczyście, w obecności w obecności Zastępcy Burmistrza, Wicestarosty i Przewodniczącej Zarządu Terenowego NSZZP przy KPP w Pułtusku, członkowie drużyny przekazali Puchar Szefowi pułtuskich policjantów.

Członkowie drużyny „TRAMP” podczas przekazania zwycięskiego pucharu Komendantowi Powiatowemu Policji w Pułtusku
Zwycięska drużyna z pucharem Komendanta Głównego Policji

W dniach 24 – 28 września br. w Szklarskiej Porębie odbył się XXVII Ogólnopolski Rajd Górski Służb Mundurowych resortu spraw wewnętrznych „Szklarska Poręba 2019”. Organizatorami Rajdu byli: Komisja Turystyki w resorcie spraw wewnętrznych oraz Komisja Środowiskowa Zarządu Głównego PTTK. Honorowy Patronat nad Rajdem objął Komendant Główny Policji.
Corocznie w tej ogólnopolskiej imprezie turystycznej bierze udział około 400 osób – czynni funkcjonariusze i pracownicy Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, żołnierze WP, resortowi związkowcy oraz emeryci i renciści z rodzinami. Tego roku wystartowało 35 mundurowych drużyn z całej Polski, łącznie 420 zawodników.
Zarząd Terenowy NSZZP przy Komendzie Powiatowej Policji w Pułtusku reprezentowali czynni funkcjonariusze, emerycie i rodzina. To właśnie połączenie młodości z doświadczeniem pozwoliło zawodnikom uzbierać najwyższą liczbę punktów. Oceniana była m.in. wiedza o terenie, konkurs piosenki rajdowej, strzelanie z krótkiej i długiej broni pneumatycznej, strzelanie z łuku i rzut lotkami.
Za wypracowany sukces drużyna otrzymała puchar Komendanta Głównego Policji i statuetkę „Harnasia”, które wczoraj, w obecności Wicestarosty Pani Beaty Jóźwiak, Zastępcy Burmistrza Pana Tomasza Sobieckiego i Przewodniczącej Zarządu Terenowego NSZZP przy KPP w Pułtusku zostały uroczyście przekazane Komendantowi Powiatowemu Policji w Pułtusku mł. insp. Jarosławowi Olszewskiemu.
Członkowie drużyny „TRAMP” podziękowali przybyłym za wsparcie, z entuzjazmem dzielili się spostrzeżeniami z górskiej przygody. Władze Pułtuska i Szef Pułtuskich Policjantów pogratulowali zdobytego podium, skierowali do „trampowców” słowa uznania i podziękowania za godne reprezentowanie pułtuskiej jednostki i miasta.

W ciągu minionych 18 lat pułtuscy policjanci 5.krotnie sięgali po mistrzowski tytuł, a wielokrotnie zdobywali II i III miejsca.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Zostaw odpowiedź