Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie urlopów policjantów

ilustracja

Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie w sprawie urlopów policjantów

Zmiana rozporządzenia MSWiA z 19 września 2014 r. w sprawie urlopów policjantów związana jest z planowanym utworzeniem w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie studiów I stopnia o profilu praktycznym na kierunku nauka o Policji. Mając na względzie doprecyzowanie, który przełożony jest właściwy do udzielania urlopu wypoczynkowego, dodatkowego i okolicznościowego policjantom, zaproponowano zmianę par. 5 ust. 3 i par. 25 ust 1. rozporządzenia.

Zgodnie z nowym brzmieniem przepisów urlopu wypoczynkowego i okolicznościowego (oraz dodatkowego) udziela kierownik jednostki organizacyjnej Policji lub kierownik komórki organizacyjnej, w której policjant pełni służbę stale, do której został delegowany, w której czasowo pełni obowiązki służbowe albo, w której odbywa studia lub szkolenie.

Projekt w załącznikuźródło: https://www.gov.pl/web/mswia/projekt-rozporzadzenia-ministra-spraw-wewnetrznych-i-administracji-zmieniajacego-rozporzadzenie-w-sprawie-urlopow-policjantow2

źródło: ZGNSZZP