POLICJANCI I PRACOWNICY CYWILNI ZASŁUŻENI DLA ZDROWIA NARODU – ODDALI JUŻ PO PONAD 20 LITRÓW KRWI

„Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” – tym odznaczeniem Minister Zdrowia uhonorował asp. szt. Roberta Króla – Wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz kom. Pawła Kryczkę z Sztabu Policji KWP zs. w Radomiu, a także dwójkę pracowników cywilnych KWP – Maurycego Witkowskiego i Mariusza Wybacza z Wydziału Inwestycji. Uroczystość wręczenia medali odbyła się dzisiaj w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu.

Mazowieccy policjanci i pracownicy cywilni chętnie dzielą się najcenniejszym darem życia – własną krwią. Wśród mundurowych wielu jest takich, którzy regularnie oddają krew, aby pomóc potrzebującym. Przed budynkiem KWP zs. w Radomiu regularnie pojawia się mobilny punkt poboru krwi, gdzie policjanci mogą systematycznie oddawać krew. Chętni muszą wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących, własną krew.

Dzisiaj w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu medele odebrali asp. szt. Robert Król – Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz kom. Paweł Kryczka z Sztabu Policji KWP zs. w Radomiu, a także Maurycy Witkowski i Mariusz Wybacz z Wydziału Inwestycji KWP. To zaszczytne wyróżnienie w imieniu Ministra Zdrowia wręczył Dominik Purgal, dyrektor RCKiK w Radomiu.

To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Zespół Prasowy

źródło: mazowiecka.policja.gov.pl