PIERWSZA W TYM ROKU ZBIÓRKA PRZED NAMI. TYM RAZEM DO ODDANI KRWI ZACHĘCAMY RAZEM Z SIATKARKAMI E.LECLERC MOYA RADOMKA RADOM. ZAPRASZAMY!

Już w środę (17.02) odbędzie się pierwsza w tym roku zbiórka krwi, którą organizują w Radomiu mazowieccy policjanci. W akcję kolejny raz włączyła się drużyna E.Leclerc Moya Radomka Radom. Na krwiodawców będą czekały niespodzianki przygotowane przez siatkarski klub. Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, a dzięki styczniowej zmianie ustawy, krwiodawcy mogą skorzystać z wolnego w dniu, w którym oddali krew lub osocze i w dniu następnym.

Będzie to pierwsza w tym roku zbiórka krwi wśród policjantów i pracowników cywilnych mazowieckiej komendy. Akcję organizują Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Pomimo ogromnego postępu medycyny, dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy wielu operacjach, przy przeszczepach narządów. Jedynym źródłem krwi są zdrowi ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie – dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować! Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Dlatego kolejny raz wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zachęcamy do oddawania krwi. Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona 17 lutego (środa) w godz.9-13 na parkingu przed budynkiem ZW NSZZ Policjantów na terenie KWP zs. w Radomiu przy ul. 11 Listopada 37/59.

Kolejne zbiórki krwi zaplanowano na: 7 kwietnia, 9 czerwca, 11 sierpnia, 6 października i 8 grudnia.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli:

– czujesz się zdrowy,

– ważysz nie mniej niż 50 kg,

– pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi,

– jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, to zgłoś się 17 lutego.

Musisz być:

– po lekkim, beztłuszczowym posiłku,

– z dokumentem tożsamości (dowód osobisty).

 Pobierz plik (format mp4 – rozmiar 9.4 MB)

PLIKI DO POBRANIA

Zostaw odpowiedź