Oddaj krew 20 czerwca

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w Policji to służba dla społeczeństwa, dlatego policjanci i pracownicy Policji zawsze odpowiadają na apele dotyczące oddawania krwi.

 

Dlatego zapraszamy na trzecią już w tym roku zbiórkę krwi. Oddając krew możesz czuć się, że ten cenny dar uratuje komuś życie – dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami.

Taki prezent naprawdę warto podarować! Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

Wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Zespołem Prasowym KWP z/s w Radomiu zachęcamy do oddawania krwi. Zbiórka krwi zostanie przeprowadzona 20 czerwca (czwartek) w godz. 8.30-12.30 na parkingu przed budynkiem Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów na terenie KWP zs. w Radomiu przy ul. 11 Listopada 37/59.

Kolejne zbiórki krwi zaplanowano na: 22 sierpnia, 17 października, 19 grudnia.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli:

– czujesz się zdrowy,

– ważysz nie mniej niż 50 kg,

– pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi,

– jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, to zgłoś się do nas.

Musisz być:

– po lekkim, beztłuszczowym posiłku,

– z dokumentem tożsamości (dowód osobisty).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.