Niebieskie serce stanęło przed budynkiem KWP w Radomiu

Metalowe kosze w kształcie serca na nakrętki od butelek PET, to coraz modniejsza forma recyklingu i równocześnie doskonały pomysł na dobroczynne akcje i zbiórki. Dzięki zebranym nakrętkom pieniądze z ich sprzedaży mogą pomóc najbardziej potrzebującym.

Z inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. mazowieckiego w Radomiu w uzgodnieniu z kierownictwem KWP, przy ogromnym wsparciu kolegi Rafała Jeżaka z Zespołu Prasowego KWP z siedzibą w Radomiu i jednocześnie Druha Ochotniczej Straży Pożarnej z Radomia w dniu dzisiejszym takie serce w kolorze niebieskim stanęło przed budynkiem radomskiej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Akcja zbierania nakrętek trwa w komendzie od wielu lat. Wreszcie doczekała się symbolicznego kosza w kształcie serca. Do środka można wrzucać wszystkie plastikowe nakrętki. Nie ma znaczenia ich kształt, wielkość i kolor. Mogą to być nakrętki po napojach, pokrywki od kawy, korki po mleku i jogurcie. Zbierać można także nakrętki po chemii gospodarczej, płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Co jest ważne, to to, aby nie wkładać do niego innych przedmiotów, a korki i nakrętki, które posiadają dodatkowe elementy typu papierowe lub gumowe uszczelki, przed wrzuceniem je usuwamy.

Zachęcamy wszystkich do napełniania kosza, z którego plastik zostanie przekazany osobom potrzebującym.

Zostaw odpowiedź