KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI ZS. W RADOMIU WALDEMAR WOŁOWIEC NADINSPEKTOREM POLSKIEJ POLICJI

W trakcie Centralnych Obchodów Święta Policji Prezydent Andrzej Duda wręczył nominacje generalskie 6 oficerom Polskiej Policji. Wśród awansowanych jest nadinsp. Waldemar Wołowiec-Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie sześciu oficerom Policji.

Na stopień nadinspektora Policji awansowali:

  • Adam CIEŚLAK – Komendant Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości;
  • Waldemar WOŁOWIEC – Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu;
  • Dariusz MATUSIAK – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie;
  • Jarosław PASTERSKI – Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wielkopolskim;
  • Dariusz ZIĘBA – Dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA;
  • Iwona KLONOWSKA – Komendant Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Wręczenie nominacji przez Prezydenta RP odbyło się 23 lipca podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Katowicach. 

Każdego roku do tego zaszczytnego grona przystępuje zaledwie kilku najbardziej doświadczonych i zaangażowanych oficerów, dla których stopień nadinspektora Policji jest wyrazem najwyższego uznania za ich trud i poświęcenie w trakcie wieloletniej służby. W tym roku do generałów Policji dołączył nadinsp. Waldemar Wołowiec, który od maja 2021 roku jest Komendantem Wojewódzkim Policji zs. w Radomiu.

Nadinspektor Waldemar Wołowiec urodził się w 1969 roku w Staszowie. Jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W szeregi Policji wstąpił w grudniu 1990 roku. Egzamin oficerski złożył w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W przebiegu kariery zawodowej służył w strukturach Komendy Stołecznej i Komendy Głównej Policji. Był m.in. zastępcą Komendanta KP Warszawa Bemowo; Zastępcą Naczelnika, a następnie Naczelnikiem Wydziału Obsługi Informacyjnej w Biurze Wywiadu Kryminalnego oraz Biurze Służby Kryminalnej KGP; zastępcą Dyrektora Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych. W październiku 2018 roku awansował na stanowisko Dyrektora Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych Komendy Głównej Policji.  Odznaczany m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę, Srebrnym Medalem za Zasługi dla Policji i Złotą Odznaką Zasłużony Policjant. 

podinsp. Katarzyna Kucharska

źródło: KWP RADOM

Zostaw odpowiedź