Kolejny raz krew polała się przed budynkiem komendy

12 litrów krwi oddali mazowieccy policjanci i pracownicy cywilni w czasie dzisiejszej zbiórki krwi organizowanej przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu.

Akcję „Życiodajny krwioobieg”, jak poprzednio, zorganizował Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu. Na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. K. Vietha w Radomiu stawili się policjanci, w tym mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu oraz liczne grono pracowników cywilnych, a także druhowie OSP Radom. Już stało się tradycją, że krew jako pierwsi oddali Robert Król, wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu oraz Rafał Jeżak z Zespołu Prasowego KWP, a na co dzień także druh z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomiu.

Dzisiaj przed komendą udało się zebrać 12 litrów krwi. Policjanci, strażacy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Praca w służbach mundurowych, to służba dla społeczeństwa, dlatego też tak licznie odpowiedzieli na apel radomskiego centrum krwiodawstwa, bo jedynym źródłem krwi są ludzie, którzy rozumieją, że oddanie krwi to rodzaj posłannictwa.

Dzisiejszą akcją mundurowi z Radomia włączyli się w 7. edycję ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi pod hasłem „NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA”, którą organizuje Straż Graniczna na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jej celem jest zarówno zbiórka krwi, jak i budowanie świadomości społecznej, dotyczącej zapotrzebowania na krew, popularyzacja honorowego krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku kostnego.

 

Zespół Prasowy KWP/RJ

Zostaw odpowiedź