KMP w Koszalinie zwycięzcą I Turnieju Służb Mundurowych w Koszykówce „RADOM – BASKET 2019”

W dniu 19 stycznia 2019 r. Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu wspólnie z ZO NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej zorganizował I Turniej Służb Mundurowych w Koszykówce „RADOM – BASKET 2019”.

Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów, które reprezentowały poszczególne służby mundurowe. Swoje reprezentacje wystawiły: KMP w Koszalinie, KWP Kielce, KWP Kraków, 42 Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej oraz KWP z siedzibą w Radomiu.

Zwycięską okazała się drużyna z Koszalina, a gospodarz czyli KWP z/s w Radomiu zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Na kolejnych miejscach uplasowały się z drużyny z KWP w Kielcach, KWP w Krakowie oraz Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Przemysław Wołodkiewicz z KMP w Koszalinie.

Wśród widzów, którzy obserwowali podkoszową rywalizację mundurowych byli m.in. trener drużyny Hydrotruck Radom, Robert Witka oraz były znakomity koszykarz, a obecnie prezes radomskiego Hydrotrucka, Piotr Kardaś. Ogromną niespodzianką dla koszykarzy oraz widzów turnieju była także wizyta Szymona Kołeckiego czyli zdobywcy srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney oraz złotego na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w podnoszeniu ciężarów. Polski sztangista oklaskiwał najlepsze zagrania mundurowych koszykarzy wspólnie z Zbigniewem Sitkowski, prezesem firmy Hydrotruck.

Puchary wręczali zwycięzcom przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu – podinspektor Dariusz Brzezicki oraz Przewodniczący Zarządu Oddziałowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej – st. chor. szt. Robert Lis. Oprócz pucharów, drużyny z Radomia wyjechały także z niespodziankami przygotowanymi przez „Kuchnię Pana Czapli”, które przekazał osobiście właściciel, Mateusz Czapla.

Kolejne edycja turnieju odbędzie się w Radomiu już we wrześniu. Organizatorzy liczą, że wystąpi w nim jeszcze więcej mundurowych drużyn z całego kraju. Mecze były rozgrywane na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu, dzięki przychylności dyrekcji szkoły.