JUSTYNA KOZDRYK – MAZOWIECKA LADY D.

Justyna Kozdryk – sztangistka z licznymi tytułami z mistrzostw, olimpiad i paraolimpiad otrzymała tytuł „Mazowieckiej Lady D.” w kategorii „Sport”. Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu odebrała statuetkę oraz nagrodę.

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej pod koniec ubiegłego roku po raz drugi zorganizowało mazowiecką edycję konkursu Lady D. im. Krystyny Bochenek. Konkurs odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia Lady Disabled (Dama Niepełnosprawna). W mazowieckiej edycji konkurs składa się z sześciu kategorii: „Dobry Start”, „Kultura i Sztuka”, „Sport”, „Życie Społeczne”, „Życie Zawodowe” – skierowanych do kobiet z niepełnosprawnościami działających w tych obszarach. W ostatniej kategorii – „Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnościami” – nagradzane są kobiety pełnosprawne, które podejmują działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu w obecności Komendanta podinsp. Wojciecha Bednarskiego, Justyna Kozdryk otrzymała statuetkę oraz nagrodę w kategorii „Sport”, którą wręczył Dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Aleksander Kornatowski.

Justyna Kozdryk – polska sztangistka i medalistka igrzysk paraolimpijskich, podnosi ciężary o wadze blisko 130 kg. W jej ciele drzemie wielki duch, a jej osobowość i postawa są inspiracją do działania w obszarze sportu zarówno dla osób pełno-, jak i niepełnosprawnych. Na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu jako pracownik Policji. Jest dziewięciokrotną mistrzynią świata Międzynarodowej Federacji Trójboju Siłowego i Wyciskania Sztangi Leżąc – wśród osób pełnosprawnych. Jest trzykrotną wicemistrzynią świata wśród osób niepełnosprawnych, dwunastokrotną mistrzynią Europy wśród pełnosprawnych oraz trzykrotną mistrzynią Europy wśród niepełnosprawnych. Obecnie przygotowuje się do udziału w Igrzyskach Paralimpijskich w Tokio.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

źródło: KWP Radom

Zostaw odpowiedź