Infosecurity24.pl: Ponad 7 mld złotych w trzy lata. Wiceszef MSWiA o szczegółach finansowania służb „z budżetu MON”
Środki dla służb podległych MSWiA, które pierwotnie miały trafić do formacji w ramach programu SAFE, zostaną uruchomione dopiero od przyszłego roku – wynika z wypowiedzi wiceszefa MSWiA Wiesława Szczepańskiego. Jak podkreślił, po wecie prezydenta wobec ustawy dotyczącej SAFE wypracowano rozwiązanie, dzięki któremu Policja, Straż Graniczna i SOP mają ostatecznie otrzymać pieniądze, choć w innym mechanizmie finansowania.
Wiceszef MSWiA był w poniedziałek gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia. W trakcie rozmowy Wiesław Szczepański został m.in. zapytany o to, czy służby podległe MSWiA stracą na wecie prezydenta wobec ustawy o SAFE. Wiceminister przypomniał, że pierwotnie środki z SAFE miały trafić zarówno do służb podległych MSWiA, oraz do Ministerstwa Infrastruktury… czytaj artykuł…
Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.