DZIĘKI PROFESJONALNEJ I ZDECYDOWANEJ POSTAWIE POLICJANTÓW, URATOWANO KOLEJNE ŻYCIE

Ja odejdę już! Nie, nie, nie chłopie (…), nie dzisiaj, nie ze mną, będzie dobrze, oddychaj! Oto fragment relacji z dramatycznej akcji ratowania ludzkiego życia, 42-latka, który próbował popełnić samobójstwo.

W sobotę (22.10) dyżurny radomskiej komendy, otrzymał zgłoszenie dotyczące próby samobójczej. Na miejsce od razu skierował funkcjonariuszy z Grupy Realizacyjnej Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, w skład której wchodzili sierż. szt. Bartosz Kita, sierż. Mateusz Kwiatkowski oraz post. Paweł Bińkowski. Policjanci na miejscu interwencji zauważyli roztrzęsioną kobietę, która prosiła o pomoc, wskazując mężczyznę leżącego na ziemi, któremu z szyi silnym strumieniem sączyła się krew. 42-latek sam się zranił.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy, tamując krwotok. Profesjonalnie zaopiekowali się rannym. Całą sytuację utrudniało zachowanie mężczyzny, który usiłował się wyrwać, aby uniemożliwić skuteczną pomoc. Po kilku minutach dołączyła Załoga Pogotowia Ratunkowego, przejmując czynności, w których w dalszym ciągu uczestniczyli policjanci. Dzięki szybko udzielonej pomocy, udało się zatamować krwawienie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Radomiu.

Postawę policjantów docenili ratownicy medyczni, którzy potwierdzili, że szybkie i pewne działanie sprawiło, że życie mężczyzny nie jest już zagrożone.

Funkcjonariusze Grup Realizacyjnych, które powołane zostały w Radomiu, Płocku, Ostrołęce i Siedlcach pełnią służbę patrolową, ale wykorzystywani są do interwencji, gdzie niezbędne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu i dodatkowego wyszkolenia.

sierż. szt. Kamil Warda

Opis filmu: Dzięki profesjonalnej i zdecydowanej postawie policjantów, uratowano kolejne życie

Pobierz plik (format mp4 – rozmiar 24.63 MB)

źródło: KMP w Radomiu