CZAS POCHWALIĆ SIĘ NASZYM WSPÓLNYM SUKCESEM- ZEBRALIŚMY 73 CHĘTNYCH DO DKMS!

Emilia Tomczak, której dedykowana była rejestracja- żona, matka trójki wspaniałych dzieciaków, koleżanka, wzorowa policjantka. Od pewnego czasu, wspólnie z mężem zarejestrowana w fundacji DKMS. Wiedziała, że jeśli jej genetyczny bliźniak będzie potrzebował pomocy, ona będzie gotowa oddać mu swój szpik. Dziś to Emilia walczy z nowotworem krwi, to ona będzie potrzebowała pomocy swojego genetycznego bliźniaka.

DKMS, „Dnia Dawcy Szpiku dla Emilii i Innych”, którzy walczą z chorobami krwi. W naszej Komendzie ten dzień przypadł na piątek (2 lutego). Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych komórek macierzystych Fundacji DKMS. Procedura rejestracji nie była skomplikowana i trwała nie więcej niż 10 minut. Dokonali jej wolontariusze DKMS, a tego dnia byli nimi: sierż. sztab. Milena Kopczyńska, mł. asp. Dorota Jastrzębska oraz mł. asp. Paweł Grabowski. Po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza osobowego oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka, deklaracje trafiały do jednej dużej koperty. Liczba osób jakie poddały się rejestracji przeszła oczekiwania organizatorów. Tego dnia zwiększyliśmy bazę potencjalnych dawców o 73 osoby. Do działań włączyli się policjanci, pracownicy cywilni naszej jednostki, funkcjonariusze Straży Pożarnej, Służby Więziennej, pracownicy ETI Polam, mieszkańcy Pułtuska, nasi znajomi i członkowie rodzin.

„Moja decyzja jest przemyślana i wpisuje się w zawód policjanta, który ma przecież „służyć i chronić”, „chcę być nadzieją dla chorych na powrót do zdrowia, chcę pomóc”- to tylko niektóre z cennych słów jakie padły tego dnia w pułtuskiej Komendzie.

Drodzy potencjalni dawcy – dziękujemy Wam za to, że byliście z nami, dziękujemy za Waszą bezinteresowność, i dobre serce. Pamiętajcie – dobro wraca!

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

źródło: KWP Radom

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.