Artykuł na portalu gazetaprawna.pl – Bunt służb mundurowych. Domagają się tego, co obiecał im PiS

Na łamach Dziennika Gazeta Prawna pojawił się artykuł o akcji zainicjowanej przez Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy Nadwiślańskim Oddziale SG oraz Mazowiecki Zarząd Wojewódzki Strażaków “Florian”.

Przy okazji tej akcji nasuwa się pytanie co w tym czasie robią Zarządy Główne poszczególnych związków zawodowych i na co czekają ?

Poniżej fragment artykułu

“(…)Pracownicy służb mundurowych nie mogą strajkować. Znaleźli inny sposób: przed świętami Bożego Narodzenia zasypali kancelarię premiera kilkoma tysiącami kartek, na których zamiast życzeń wypisali niespełnione do dziś wyborcze obietnice. Domagają się pełnopłatnego L4, płatnych nadgodzin dla wszystkich oraz wliczania stażu cywilnego do lat służby.

Straż Graniczna walczy o to, by m.in. otrzymywać ekwiwalent pieniężny za przepracowane nadgodziny. – Dziś za pracę ponad wyznaczony czas możemy odbierać jedynie wolne dni – mówi Robert Lis, przewodniczący Zarządu Oddziałowego NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale SG.

(…) Jak dodaje Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Woj. Mazowieckiego w Radomiu Dariusz Brzezicki, do pracy zgłaszają się coraz mniej przygotowani do służby pracownicy, którzy odpadają na testach wiedzy i sprawnościowych. (…)”

Cały artykuł dostępny na stronie :

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1095060,bunt-sluzb-mundurowych-domagaja-sie-spelnienia-obietnic-pis.html

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.