ARESZT DLA HEJTERA

Materiały, które pozwoliły policjantom namierzyć hejtera, zatrzymać go, postawić mu przez prokuratora zarzuty oraz tymczasowo aresztować przez sąd – nadinspektorowi Kamilowi Bracha, z-cy Komendanta Głównego Policji, przekazał przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

W tym miejscu należą się podziękowania wszystkim, którzy pokazali, że działamy szybko i skutecznie w interesie konkretnych funkcjonariuszy i ich rodzin oraz naszej formacji, której nikt nie ma prawa bezkarnie szkalować w sieci.

Andrzej Szary


ARESZT DLA HEJTERA

Decyzją sądu 32-letni łodzianin publikujący w internecie groźby pod adresem policjantów i ich rodzin trafi do aresztu na 2 miesiące. Wielokrotnie notowany mężczyzna nawoływał do prześladowania funkcjonariuszy.

W swoim mieszkaniu zgromadził niebezpieczne przedmioty, które mogły posłużyć mu do ataku.
Zatrzymany przez funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi 32-letni hejter trafi na dwa miesiące do aresztu. 25 kwietnia 2020 r. sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Było to możliwe dzięki dowodom zebranym przez policjantów. Zabezpieczone materiały z portali społecznościowych jednoznacznie wskazywały na agresywny i przestępczy charakter działalności 32-latka. Z kolei fakt posiadania przez niego szeregu niebezpiecznych przedmiotów wskazywał na możliwość realizacji gróźb.

Aresztowany mężczyzna publikował zdjęcia policjantów i ich rodzin pełne wulgarnych komentarzy i agresji. Nakłaniał także innych internautów do prześladowania funkcjonariuszy oraz ich bliskich. Pamiętajmy, że w Internecie nie ma anonimowości i bezkarności za przestępcze działania.

źródło: http://www.lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/47786,Areszt-dla-hejtera.html

źródło: nszzp.pl

Zostaw odpowiedź